שלוש פעולות פשוטות לטיפוח הנפש

      קרם לנשמה     

Notepad
Meditating in Mountains

בעולם מהיר, מלא בידע, רצון עז להגשים ולהספיק, הרבה מאיתנו מרגישים

שאין להם אוויר, שלווה ונחת.

ישנם כמה פעולות שאומנם מהירות אך האפקטיביות שלהם עמוקה

ואם תצליחו להכניס אותם לשגרת החיים שלכם, אנו מבטיחים שאיכות חייכם תשתנה.

אז כמה זמן זה לוקח? 15 דק בלבד! מה עושים:

א. מתחילים ב-5 דק' כתיבת תודות בוקר: הנטייה של המיינד היא לחשוב ולהתעכב יותר על הדברים השליליים ולא סתם אלא מתוך מקום הישרדותי.

הרי מה הטעם בלהתעכב על משהו חיובי, משהו חיובי לא מאיים עלינו ומהווה סכנה. להתעכב על משהו שלילי מבחינת ההישרדות זה אולי למנוע ממנו לקרות, למנוע סכנה או חוויה לא נעימה.

לכן ישר איך שאנחנו מתעוררים אנחנו מתחילים עם להודות על הדברים הטובים שיש לנו, על מה שקרה אתמול, על כל דבר טוב שקיים בחיינו ובכך אנחנו אוטומטית מכניסים את עצמינו למצב רוח חיובי ומלא בהערכה למה שיש. אנחנו ממליצים להתחיל ב10 תודות כל בוקר והכי חשוב שכשאתם עושים את הרשימה, תעשו אותה עם כוונה אמיתית וחיוך.

ב. 5 דקות תרגילי נשימה: הנשימה שלנו נמצאת איתנו כל יום ומגיבה באופן ישיר למצב רוחינו. אם אנחנו חווים מתח, הנשימה הופכת למהירה ושטחית וכשאנחנו חווים שלווה ונחת הנשימה שלנו עמוקה ואיטית.

תרגול נשימה עמוקה מאותת למיינד שהכל בסדר, הרי אם אנחנו יכולים לנשום עמוק אנחנו בוודאי לא נמצאים בסכנה.

אז מה עושים? שמים שעון מעורר ל-5 דק' ומתחילים בנשימה עמוקה אל הבטן (לא בית החזה) ומנפחים אותה כמו בלון בספירה של 10 שניות ואז מחזיקים אותה בפנים (בתוך הבטן) עוד 10 שניות ונושפים החוצה באיטיות גם כן בספירה של 10 וחוזרים על הפעולה הזאת במשך 5 דקות. זה מדהים כמה פשוט ויעיל תרגיל זה.

ג. 5 דקות מדיטציה: לאלו מכם שלא עשו מדיטציה אולי פעולה זאת נראית חסרת מעש לחלוטין אך למעשה מדיטציה היא פעולה אקטיבית ביותר שמתרחשת בראש הדורשת ריכוז.

בזמן המדיטציה אנחנו מתרכזים בתהליך הנשימה, איך היא נכנסת דרך האף, ממלאה ומרחיבה את הצלעות והריאות, עולה בחמימות חזרה לאף ומשתחררת החוצה וכל פעם שמגיעות המחשבות בעדינות, בחמלה ואהבה אנחנו מחזירים את תשומת הלב לתהליך הנשימה והאמינו לנו המחשבות יגיעו.

תרגיל זה מפתח את רמת הריכוז, המודעות והחמלה שלנו לעצמינו ולאחרים ומאט קצת את קצב החיים.

הנה סה"כ רבע שעה של הקדשה עצמית וטיפוח פנימי בוא אנחנו מתחילים את היום עם קצת יותר שקט ועם כוונה ליום שליו יותר עם ריכוז והודיה.

מומלץ לתרגל את התרגילים האלה יום – יום ולהכניס אותם לשגרת חייכם. אתם יכולים כמובן להאריך את הזמן של כל תרגיל, להוסיף תרגילים נוספים שאתם אוהבים או/ו להוריד חלק מהתרגילים. זה לא משנה במה תבחרו, עצם העשייה וההחלטה משפרת משמעותית את היומיום. ועוד המלצה קטנה או יותר נכון תזכורת, נסו בזמן התרגילים ולפני התרגילים לא להציץ בפאלפון:)

שיהיה המון בהצלחה, שתפו אותנו אם יש לך תרגילים ארים מומלצים.

שבוע נפלא,

צוות קימאיה.